Jak sezení probíhá?


Při prvním sezení s vámi vyplním dotazník, obsahuje několik otázek, které mapují váš dosavadní život. Promluvíme si o vašich současných potížích a dohodneme se na tématu sezení.

Vysvětlíme si, jakým způsobem máte události procházet. Při terapii sedíte v pohodlném křesle a já naproti vám. Pro vaše soustředění, máte při terapii zavřené oči. Budu si psát zápis ze sezení, který je pro mne nezbytnou pomůckou.

Dále spolu budeme procházet události ve vaší minulosti, které způsobují vaše současné potíže, až narazíme na událost, kde je i příčina daných problémů.

Tuto událost budeme spolu procházet opakovaně, až všechny vaše nepříjemné vjemy jak citové, tak tělesné zcela vymizí. Je třeba si uvědomit, že hlubinná abreaktivní psychoterapie pracuje s traumatickými událostmi, to znamená, že první průchody nejspíše nebudou pro vás příjemné, ale právě díky opakovanému procházení těmito událostmi tyto nepříjemné vjemy postupně mizí a naopak se dostavuje úleva, pocity lehkosti, dobré nálady, někdy až euforie.

Také je důležité zmínit, že i když není vyloučeno, že se po jednom sezení svých potíží zbavíte, většinou je potřeba sezení více. Závisí to na tom, jak si budete vybavovat a také na tom, kolik takových události v daném tématu máte.